Історія закладу освіти

Географічні координати Володимирівського НВК Красноокнянського району Одеської області

Красноокнянський район знаходиться у північно-західній час­тині Одеської області.

Володимирівський НВК в с. Володимирівка - південно-східна частина Красноокнянського району.

Межує з Фрунзівським та Котовським района­ми Одеської області.. Лежить на південних відлогах Подільської височини.

Поверхня якої - підвищена полого хвиляста лесова рівнина, глибоко розчленована ярами і балками, трапляються зсуви.

Село Володимирівка розташоване у Дністровсько-Дніпровській лісостеповій фізико-географічній провінції. Пере­важають чорноземи типові мало гумусні. Природна рослинність представ­лена залишками лучних степів і лісів, з скельного дуба та насаджень білої акації.

А саме красою села, є Влодимирівський навчально – виховний комплекс

Розпочинаючи розповідь про зародження школи в селі Володимирівка, повернемося у довоєнні роки Радянської влади..

Зі слів мешканців села Германа Михайла Михайловича та Зубінського Леоніда Євгенійовича 1923 років народження ( учасники ВВВ), що у 1931 році в маленькій , низькій , в темній хатині, яку на той час називали „ Попівською школою" було влаштоване навчання учнів, це була перша школа в селі Володимирівка.

Священик , який жив в тій хатині , був переселений в ш будинок , який знаходився поблизу Михайлівської церкви , яка розміщена в центрі села Володимирівки .

Згодом у 1935 році навчання дітей було переведено в Іванченкову школу, де раніше жив фермер Іванченко , який виїхав у Красні Окни.

Через рік знову дітей було переведено в Марченкову школу" , в якій раніше проживала сім'я Марченків.

Із спогадів мешканки села Володимирівки Шкуровської Валентини Миколаївни (1936 року народження) , яка на той час була ученицею тієї школи , будинок був старенький, сильно низький , висотою в 1.5 метра , вчителю було погано ходити по класі і навчати дітей .

Всього було чотири класи.

Згодом настала думка місцевих керівників влади побудувати нову школу : велику , високу з світлими класами . Звідси і почався початок історії нової школи.

Так у 1963 році було розпочато будівництво нової школи , вкладено фундамент висотою 1.5 метра , площею близько 1000 метрів квадратних.. І будівництво було припинено . З яких причин - не відомо.

Багато учнів села Володимирівки , які закінчували чотири класи , не мали можливості набувати подальших знань, і батьки вимушені були віддавати своїх дітей в найближчий інтернат ( Маяки) та в Мардарівську школу , які знаходились на відстані 8 -20 кілометрів.

Ініціатором, про побудову та відкриття нової школи стала мешканка села Володимирівки Шкуровська Валентина Миколаївна , яка працювала нормовицею в колгоспі.

Валентина Миколаївна неодноразово зверталась в районний відділ народної освіти і написала 47 листів в Одеське управління народної освіти . Відповіді Валентина Миколаївна отримувала не радісні, згодом і забули про школу в селі Володимирівка.

Настала думка Валентини Миколаївни поїхати з групою батьків до самого Козиря М.Г., який на той час був начальником обласного управління народної освіти .

Для доказів вона взяла листи - звернення батьків ( 11 листів з 138 підписами). Із слів Валентини Миколаївни : Коли поїхали ми з делегацією батьків в Одесу на зустріч з начальником управління народної освіти Одеської області Козирем М.Г., то нас не прогнали . Ми просили ,щоб нас хто – не будь вислухав , що пропаде село Володимирівка , якщо не відкриють школу. Всі сімї виїжджають туди , де є школи . Не буде кому працювати і обробляти родючої землі . У нас таке велике багате село .

І для підтвердження подала 11 листів з підписами батьків."

Завдячуючи Шкуровській Валентині Миколаївні - 1 вересня 1970 року була відкрита нова школа в селі Володимирівка.

Сама Валентина Миколаївна перейшла працювати в нову школу техпрацівницею.

Хочеться винести подяку Мельнику Тимофію Дмитровичу , який працював на той час головою колгоспу , клопотав про швидке добудування школи , щоб завчасно посадити за парти дітей на

1 вересня. Так у 1970 році в перший клас нової школи переступили поріг 5 першокласників

1. Васильєв Іван.

2. Губанова Олена

3. Мензильовська Тетяна

4. Кучеревська Катерина

5. Сирбу Дмитро

Першою вчителькою стала Маньковська Олександра Антонівна. Першим директором нової школи став Левицький Олексій Платонович. Вчителями , які зайшли перший раз в класи , щоб дати перший урок в новій школі, були:

1. Малиновська Євгенія Арсенівна - вчитель української мови та літератури.

2. Мала Ганна Іванівна - вчитель початкових класів. 3. Моргунова Тамара Олександрівна - вчитель математики.

4. Безименко Валентина Анатолівна - вчитель біології.

Через два роки (1973 р.) змінився керівник школи, директором став Півень Василь Федорович. В цьому ж році відбувся перший випуск у новій школі у такому складі:

1 .Думанська В.М.

2. Кутішевський Л.С.

3. Корнієнко М.М.

4.Кобилянська В.В.

5. Маньковський М.І.

6.Могильовська Л.М.

7 Меріакрі М.І.

8.Михно Р.Д.

9.Промота М.В.

10. Поповійчук Н.В.

11 .Подруцький В.В.

12. Сирбу Ф.О.

13. СкоринаВ.В.

14. Шкуровська Л.Г.

У 1974 році змінився склад вчителів та керівництво. Так директором школи стала молода вчителька української мови та літератури Малиновська Євгенія Арсенівна .

У1990року Володимирівська восьмирічна школа перейменована на неповну середню школу , в зв’язку з дев’ятирічним навчанням.

У 1991 році змінився склад вчителів та керівник Володимирівської НС школи .

Директором школи призначено Марчука Анатолія Васильовича, за фахом вчитель фізики та математики.

Анатолій Васильович і нині працює директором школи.

У 1999 році Володимирівську неповну середню школу перейменовано на загальноосвітню І-ІІ ступенів.

02 червня 2009 рік з допомогою спонсорів ( ПП « Маєр – Дельфс – Агро .» керівник Іванов Віктор Семєнович , ПП Телеуци Юрія Олександровича та жителів села Володимирівки) приміщені Володимирівської школи створюється дитячий садок « Дзвіночок.», ініціатором такої ідеї створення є директор школи Марчук Анатолій Васильович.

16 червня 2009 року за рішенням Красноокнянської районної ради Одеської області 16 червня 2009 році Володимирівську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів перейменовано на Володимирівський навчально – виховний комплекс , керівником якого став Марчук Анатолій Васильович.

Керівник Володимирівського НВК Марчук А.В.- 16.06. 2009р.

Історія школи не має меж,

а життя школи - це життя села.

67

67

35

77823

2222

Кiлькiсть переглядiв: 246

Коментарi